Donanım kozmetolojisinin avantajları ve türleri

Donanım kozmetolojisi, birçok kozmetik sorunu ameliyatsız çözmenize olanak sağlar. Fizyoterapi, kişisel bakımdaki bu yeni dönüm noktasının atasıdır.

Donanım kozmetiklerinin avantajları

Estetik tıp, çeşitli cihazlar kullanarak, canlı dokuları fizyoterapiden geri kazanmak ve tedavi etmek için en iyi yöntemleri ve yöntemleri ödünç almıştır. Özel bir tekniğin kullanılması, dermisin derin katmanları, deri altı yağ dokusu ve kaslar üzerinde olumlu bir etki sağlar. Aynı zamanda cilt yüzeyi ve kan damarları sağlam kalır, bu da işlem sonrası iyi bir iyileşme sağlar.

Donanım kozmetolojisi, ameliyatın kontrendike olduğu kişiler için alternatif bir seçenektir. Ayrıca teknoloji kullanımı daha ucuzdur. Estetisyen, cerrahın neşterinin yerini alabilecek çok çeşitli yöntemlere sahiptir:

 • Ses dalgaları;
 • Lazer ışını;
 • elektrik akımı;
 • düşük ve yüksek sıcaklıklar;
 • Vakum.

Kozmetikte teknik yeniliklerin kullanılması, çeşitli estetik sorunları mümkün olan en kısa sürede çözmemizi sağlar. Cihazlar yardımıyla cildin kalitesini artırabilir, figürü tonlayabilir, kafa derisindeki sorunları teşhis edebilir ve çözebilirsiniz.

Profesyonel bir güzellik uzmanının donanım kozmetiklerinin hangi sorunları çözdüğünü ayrıntılı olarak açıkladığı videoyu izleyin:

Donanım kozmetiklerinin tüm avantajlarına rağmen, kullanımının bir takım kontrendikasyonları vardır:

 1. Derinin bütünlüğünün ihlali.
 2. Kötü huylu neoplazmalar.
 3. Endokrin ve kardiyovasküler sistemlerin kronik patolojileri.
 4. Vücudun ciddi hastalıkları.
 5. Bulaşıcı hastalıklar.
 6. Hamilelik ve emzirme dönemi.
 7. Epilepsi.

Kozmetik işlemden sonra zamanla geçecek şişlikler olabilir. Rehabilitasyon süreci ameliyat sonrasına göre daha kısa sürmesine rağmen birkaç günden birkaç haftaya kadar sürebilir. Estetik işlemden sonra bir süre, daha az sıklıkta güneşte kalmak, sauna ve yüzme havuzunu ziyaret etmemek ve kötü alışkanlıklardan vazgeçmek için kozmetik kullanmanıza gerek kalmaz.

Vücut için donanım prosedürü

Cihazların kullanımı ile yapılan kozmetik müdahaleler en aktif olarak cildi, saçı, kasları ve deri altı yağ dokusunu etkiler. Cihazlar yardımıyla estetik tıp tüm vücuda müdahale imkanı sağlar. Geniş bant teknolojisi ile şunları yapabilirsiniz:

 • cildi gençleştirmek ve sıkılaştırmak;
 • istenmeyen tüyleri çıkarın;
 • iyi huylu neoplazmaları ortadan kaldırmak;
 • Kalıcı makyaj ve dövmelerin kaldırılması;
 • Terlemeyi azaltın;
 • Çatlakları ve selüliti giderin;
 • Yara izlerini, yaşlılık lekelerini ve yara izlerini ortadan kaldırın;
 • sivilce, siyah nokta, sivilce, rosacea'yı gidermek;
 • Vasküler ağı kaldırın.
 • Kilo vermek;
 • Saçı ve saç derisini iyileştirin.

Her hasta için gerekli prosedür sağlık durumuna göre ayrı ayrı seçilir. Deride fotoyaşlanma ile mücadele etmek için vakumlu silindir masajı kullanılır. Aktif prensibi, fizyoterapi ve yaşlanmayı geciktiren kozmetiklerin bir kombinasyonudur. Kozmetikler tek başına dermise derinlemesine nüfuz edemez ve bu nedenle etkisizdir. Mekanik bir etkiyle birlikte yaşlanmayı geciktirici bileşenler dermisin derin katmanlarına nüfuz eder ve böylece vücudu kaldırır.

Lazer yardımı ile cildi gençleştirebilir, sivilceleri giderebilir, tüyleri giderebilir, yaşlılık lekelerini giderebilir, kan damarlarını ve hatta yara izlerini giderebilirsiniz. Fotoepilasyon vücuttaki fazla kıllarla mücadelede de etkilidir.

Cryolifting, cildin elastikiyetini ve tonunu iyileştirir. -20 ° C'ye kadar bir sıcaklık oluşturan bir dondurma başlığı ile özel bir masaj yapılır. Soğuğun etkisi altında gençleştirici kokteyl cilde daha iyi nüfuz eder. Bilgisayarlı teşhis yardımı ile saç ve kafa derisinin durumunu değerlendirmek ve zamanında tedavi önermek mümkündür.

Ses dalgaları deri altı yağ dokusuna nüfuz edebilir ve onu yok edebilir. Bu nedenle selülitle mücadele için akustik cihazlar kullanılır. Gençleştirme için farklı aralıklardaki ses dalgaları da kullanılır. Ultrason, dokularda metabolik süreçler oluşturmak için terapötik konsantreleri dermisin derin katmanlarına sokmanıza izin verir.

Gençleştirme mikro akım cihazları

Estetik tıpta sıklıkla farklı frekans ve kuvvetlere sahip akımlar kullanılır. Microcurrent Therapy, cildi ve kasları iyi durumda tutmaya yardımcı olan ve iyi bir yaşlanma karşıtı ajan görevi gören düşük seviyeli bir alternatif akım kullanır.

Miyostimülasyon, cilt ve kaslar üzerindeki elektriksel uyarılarla çalışır. Zindeliği değiştirmenize ve kasları pompalamanıza izin verir.

Elektroforez, ilaçların dermise nüfuz etmesini sağlamak için yüksek frekanslı akımlar kullanır. Özel bir elektrik akımı yardımıyla papillomları ve diğer iyi huylu neoplazileri de çıkarabilir ve terlemeyi azaltabilirsiniz.

Yüz bakımında teknik yenilikler

Donanım yüz kozmetikleri her yaş ve cilt tipine uygundur. Tek yapmanız gereken, istediğiniz prosedür türünü seçmektir. Genç cilt, artan sebum üretimine, tıkanmış gözeneklere ve sivilceye eğilimlidir. Olgun cildin gençleştirilmesi, yüz hatlarının kaldırılması ve taklit edilen kırışıklıkların giderilmesi gerekir. Otomatik yöntemleri kullanarak hızlı bir şekilde başa çıkabileceğiniz bir dizi cilt durumu da vardır.

Yağlı ve problemli cildi temizlemek için donanımsal yüz temizleme tedavileri kullanılır. Ultrason dalgaları, sebum bezlerinin ve dar gözeneklerin işlevini iyileştirmeye yardımcı olur. Süpürmek, gözeneklerinizdeki sivilceleri, siyah noktaları ve diğer kalıntıları hızla giderir. Cildin özel fırça aparatları ile mekanik olarak soyulması, gözenekleri tıkayan ve iltihaplanmaya neden olan ölü deri hücrelerini uzaklaştırır.

Galvanoterapi, yüksek frekanslı ve aktif maddelerin zayıf elektrik akımlarının kullanımını birleştirir ve sebore ve melazmayı tedavi etmek için kullanılır. Darsonval'e göre zayıf elektrik akımı yayan cihaz liken planus, akne ve sedef hastalığını tedavi etmek için kullanılıyor.

Gençleştirme için Darsonval cihazı

Yüzde istenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon ve fotoğraf epilasyon kullanılır. Bu prosedürler ağrısızdır, ancak istenen sonuca ulaşmak için tekrarlanmaları gerekir.

Kriyoterapi, siğilleri ve papillomları hızlı ve acısız bir şekilde gidermenizi sağlayan sıvı nitrojen kaynağına sahip özel bir cihaz kullanır. Kriyoterapi ayrıca kan dolaşımını iyileştirir ve akne tedavisinde kullanılır.

Yüz gençleştirme için donanım kozmetolojisi, yaşla ilgili çeşitli değişikliklerden kurtulmanızı sağlar. Fotorejuvenasyon, yaşlılık lekelerini gidermek için kullanılır. Fotoepilasyon ile aynı cihazla, ancak farklı bir ek ile yapılır. Foto gençleştirme, cildin elastikiyetini artırır, küçük kırışıklıkları düzeltir ve epidermisteki kuruluğu giderir. İşlem, yaşa bağlı değişiklikleri önlemek için genç cilt üzerinde yapılabilir. Işık tedavisi derin kırışıklıkları gideremez.

Donanımla yüz gençleştirme genellikle düşük akım sağlayan cihazlarla yapılır. Zayıf elektriksel uyarılarla cilde etki edilerek yüzün ovali sıkılaştırılabilir.

Miyostimülasyon, yerçekimi altında yaşa bağlı cilt sarkmasıyla mücadele etmenizi sağlar.

Düşük akımla oluşan lenfatik drenaj, dokuda metabolik süreçlerin kurulmasını, şişliklerin giderilmesini ve kırışıklıkların yumuşatılmasını mümkün kılar.

Galvanoterapi, ilaçların dermise daha iyi nüfuz etmesini sağlar ve kırışıklıkları önler.

Donanım facelift

Derin kırışıklıkları gidermek ve doku sarkmasıyla mücadele etmek için bir aparat kaldırılır. Birkaç şekilde gerçekleştirilir:

 1. Ultrasonik.
 2. Radyo dalgaları.
 3. Lazer.
Donanım kozmetolojisi ile yüz germe

Ultrasonik yüz germe, yüksek frekanslı ses dalgası olan sorunlu alanları etkiler. Prosedüre başlamadan önce yüze bir vitamin bileşimi uygulanır. Ultrason biyolojik olarak aktif maddelerin emilimini artırır, dokulardaki lenf akışını ve kan dolaşımını hızlandırır. Metabolik süreçler aktive olur, kolajen lifleri oluşturulur. Ultrasonik kaldırma, ifade çizgileriyle mücadelede kullanışlıdır. Alın, üst ve alt göz kapakları ve ağız köşelerini kaldırmak için kullanılır. Sonucu birleştirmek için işlemi birkaç kez tekrarlamanız önerilir.

RF kaldırma, çok yaygın bir antiaging uygulamasıdır. Özel cihaz, yüksek performanslı HF darbeleri gönderir. Radyo dalgaları dermise derinlemesine nüfuz eder, cildin yüzeyini ve iç katmanlarını ve ayrıca deri altı yağını etkiler.

Radyo Dalgası Yüz Germe, dokudaki kan dolaşımını iyileştirir ve böylelikle dermisin elastikiyetinden sorumlu olan kolajen üretimini arttırır. Epidermisin görünümü ve kalitesi iyileştirilir. Dokudaki metabolik süreçler iyileşir, hücreler daha hızlı yenilenir. Bu, yüz cildini yeniler ve sıkılaştırır. RF kaldırma, yaşa bağlı doku sarkmasıyla mücadele etmenizi ve kırışıklıkları taklit etmenizi sağlar.

Radyolifting, ani ve gecikmeli bir etkiye sahiptir. Hücreler arası boşluğun şişmesi nedeniyle hemen görülebilen bir etki meydana gelir. Gecikmiş bir etki, 27 gün sonra fibroblastlar yeni kolajen lifleri ürettiğinde ortaya çıkar. İstenilen sonucu elde etmek için donanımı birkaç kez yükseltmek gerekir. Tedavi süresi ve seans sayısı cildin durumuna bağlıdır.

RF gençleştirme prosedürleri, önemli yumuşak doku kırışıklıkları varsa 55 yaş üstü hastalar için etkisizdir. Radyo dalgası kaldırıldıktan sonra rehabilitasyon süresine gerek yoktur. Bir yan etki, epidermisin hafif bir kuruluğudur. Radyo dalgalarının yayılma derinliği zayıf bir şekilde kontrol edilir ve aşırı ısınmaya ve bağ dokusunun füzyonuna yol açabilir.

Kırışıklıklarla lazerle mücadele edin

Lazerle yüz germe gençleştirme için en etkili yöntemlerden biridir. Eylem ilkesi, vücudun koruyucu işlevlerini harekete geçirmeyi amaçlamaktadır. Bilgisayar tarafından ayarlanan ışın, cilde kesin olarak tanımlanmış bir derinliğe kadar nüfuz eder, onu ısıtır ve birçok mikroskobik çatlak oluşturur. Sorunlu bölgeleri lazerle tedavi ettikten sonra, dokuda metabolizmayı harekete geçiren iyileşme süreçleri başlar. Bu, kolajen, elastin ve hyaluronik asit üretir.

Termoliftingin iki etki aşaması vardır: acil ve uzun vadeli. Hemen görülebilen gençleştirme etkisi ile doku şişmesi hemen gerçekleşir. Uzun süreli etki işlemden 6 ay sonra yeni kolajen sentezi sayesinde ortaya çıkar. Lazerle germe, yüzü gençleştirir ve sıkılaştırır ve cildin elastikiyetini geri kazandırır.

Cilt gençleştirme için termolifting

Termal kaldırma aşağıdakiler için kullanılır:

 • Yüz kontur düzeltmesi;
 • Derin anlatım çizgilerinin kaldırılması;
 • Nazolabial kıvrımların giderilmesi;
 • Üst göz kapağı yükselir.

Radyo dalgalarının aksine, ışık dalgalarının penetrasyon derinliği cihaz tarafından iyi kontrol edilir ve bu da yan etkileri en aza indirir. Lazer tedavisine başlamadan önce yüze ışının geçirgenliğini artıran özel bir jel sürülür. Termolifting işleminden sonra, sadece doku tamamen iyileştiğinde kaybolan yüzde şişlik meydana gelebilir.

Lazer yüz germe donanımı, tekrar gerektirmez. Sonuç işlemden birkaç hafta sonra ortaya çıkar. Doku tamamen iyileşene kadar cilde zarar verebilecek olumsuz faktörlerin etkisi en aza indirilmelidir. Termal gençleştirmenin etkisi 3 yıla kadar sürer.