Kadınlar için halk ilaçları ve güzellik tarifleri

Cilt gençleştirme için salatalık

Güzellikten bahsetmişken, sağlık sorunu hemen ortaya çıkıyor ve güzellik için hangi halk tariflerinin onu korumaya yardımcı olacağını bilmek istiyorum. Ne de olsa vücudun yaşlanmasının ve vücudun güzel görünümünü kaybetmesinin nedenleri esas olarak buna bağlıdır.

Bir kişinin hem özel hem de profesyonel hayattaki başarısı büyük önem taşımaktadır. Güzellik, sağlık ve mutluluğun birleşimidir. Ancak insanlar için bu kavramlar soyuttur, güzellik kavramından farklı bir anlam taşırlar. Birçoğu için bu bakımdır: saç, cilt, tırnaklar, dişler.

Tabii ki güzellik, sağlık ve şartlı dünyevi mutluluk huzurunda sayılan bileşenlerdir. Aynı zamanda, gençliği ve çekiciliği desteklemek için günlük öz bakım da mantıklı bir yaklaşım olmalıdır.

Maksimum güzelliğe ulaşmaya çalışan birçok kadın, yüz cildini mevcut tüm tarifleri, araçları ve yöntemleri test etmek için bir test alanına dönüştürür.

Cildin küçük bir bölgesinde test edilmezlerse, önerilen kozmetik yeniliklerin herhangi birinin güzelliğini kaybedebileceğinizi unutmamalıyız. Alerjik bir sonuç çok talihsiz olabilir, iyileşmesi uzun zaman alır ve genellikle çekicilik kavramını haftalar hatta aylar boyunca kaybeder.

Her krem cilt tipinize ve yaş kriterlerinize uygun olmalı ve sizin durumunuzda reaksiyon oluşturabilecek herhangi bir alerjen içermemelidir. Korunan halk güzelliği yöntemlerini analiz ederseniz, birçoğu var, sadece kendinize ait bir şey seçmeniz gerekiyor. Bugün sadece evde kullanabileceğiniz en popüler güzellik tariflerinden bahsedeceğiz. Hadi başlayalım!

Evde popüler halk ilaçları

Gençleşmek için kahve maskesi

Örneğin saçınızı güzelleştirmek için onu maske şeklinde beslemeniz gerekir. Bunu yapmak için, dulavratotu köklerini alın, öğütün, birkaç yemek kaşığı bal ekleyin ve bu karışımı saçınızı 15 dakika yıkadıktan ve başınızı bir havluya sardıktan sonra uygulayın. Ardından saçınızı suyla durulayın. Saç köklerine sürülen, aynı anda bırakılan ve şampuanla yıkanan sıradan bira iyi bir etki verir.

Yüz için güzellik tarifleri

Yüzünüzün cildine tazelik vermek istiyorsanız da pek çok güzellik tarifi var. Örneğin, yüzünüzü beyazlatmak için 2 tablet Hydroperit ve 1 çay kaşığı soda almanız, her şeyi ezmeniz ve biraz kaynamış ılık su ekleyerek bulamaç haline getirmeniz gerekir. Yüze 5-10 dakika uygulanmalı, daha sonra durulanmalı ve pamuklu çubukla sütle silinmelidir. Sonuç hemen görüntülenir. Parafin yüz maskesi kullanabilirsiniz. Bu da verimli bir yoldur.

Güzel bir cilt için reçete

Cildi beslemek için yarım taze salatalık almanız, rendelemeniz, 2 damla limon suyu ve 1 yumurta eklemeniz gerekir. Daha sonra karıştırın, yüze uygulayın, 15 dakika bekletin, durulayın. Birinci ve ikinci durumda göz çevresi açık kalır, onlara maske uygulanmaz.

Tırnakların güzelliği için tarifler

Tırnaklarınızı güçlendirmek ve güzelleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin. Akşam, tercihen hafta sonundan önce oje kalıntılarını giderir, sıcak bir temizleme banyosu yaparız, düzeltir, düzeltiriz. Sonra her zamanki eczane iyotunu, eski ojeden bir fırça alıp tırnakları iyotla boyarız. 2-3 katmanda daha iyi. Haftada bir kez yapılan bu işlem bir ayda meyve verir, tırnaklar güçlenir ve pul pul dökülme durur. Bu tarif çok etkilidir.

Diş güzelliği için reçete

Dişlerin güzelliği sağlıklarına bağlıdır. Ne de olsa diş çürümesini veya yokluğunu kapatacak hiçbir şey yok. Burada bir diş hekimine ihtiyacınız var, ancak dişlerinizi evde kendiniz beyazlatabilirsiniz. Limon suyu ve sodayı eşit parçalara alın, karıştırın, bu hamurla dişlerinizi bir diş fırçası ile fırçalayın.

Dişler yoğun bir şekilde koyu renkli plakla kaplı değilse, tek seferlik bir operasyon yardımcı olacaktır, aksi takdirde 2 hafta sonra başka bir operasyon yapılması gerekecektir. Ancak bunu sık sık, ayda en fazla 1-2 kez yapamayacağınızı unutmayın, çünkü emaye bozulabilir ve savunmasız hale gelebilir.

Güzelliğiniz sadece sizin elinizde! Önerilen tariflerden herhangi birini deneyin ve sonucu birkaç gün içinde hissedeceksiniz.