Kırışıklıkları ortadan kaldırın: en etkili cilt gençleştirme yöntemleri

Yüz cilt gençleştirme

Bu süreç doğal ve doğal olmasına rağmen kırışıklıkların görünümü kadınları asla memnun etmez. Ayrıca, her kadın kırışıklıklardan kurtulmak için radikal yöntemler denemeyi kabul etmeyecektir.

Her yaşta genç görünmek her kadının hayalidir. Ve modern bilimin başarıları sayesinde bu mümkün hale geliyor. Kozmetoloji ve plastik cerrahi, kompleksteki olumsuz değişikliklerle mücadele etmeyi amaçlayan bir dizi yaşlanma karşıtı prosedür sunar.

Evde bakım ile karşılaştırılabilir bir etki elde edilebilir - yüksek kaliteli kozmetikler, masaj, jimnastik. Prosedürden önce en önemli şey, prensipte ihtiyacınız olup olmadığını, durumunuzdaki en belirgin sorunlara karşı mücadelede sonuç verip vermeyeceğini ve herhangi bir sorun olup olmadığını size söyleyecek yetkin bir uzmandan tavsiye almaktır. kontrendikasyonlar .

Kremlerle nemlendirici bakım

Genç yaşta cilt herhangi bir soruna neden olmaz: yeterli nem sayesinde elastik, pürüzsüz ve kadifemsi olur. Maskeler ve nemlendiriciler yardımıyla gençlikte normal bir dengeyi koruyabilirsiniz. Cildi kuruluktan korumaya yardımcı olurlar ve kırışıklıkların görünümünü biraz geciktirirler. Nemlendiriciler genellikle nemi tutabilen bir madde olan hyaluronik asit içerir.

kırışıklık dolgusu

Cildi eşitlemek için kırışıklıklar doğal veya sentetik bir jel ile doldurulur. En popüler dolgu maddesi hyaluronik asittir. Ortalama olarak, bu prosedür altı ila dokuz ay sürer, ancak hepsi dolgu maddesine bağlıdır.

mezoterapi

Gençliğin çekiciliğini uzatmanın bu yöntemi, mikroenjeksiyonların yardımıyla gerçekleştirilir - hyaluronik aside ek olarak, cilt mikro elementler ve vitamin kokteylleri ile beslenir. Bu prosedürün dezavantajı, ödem ve bazen ağrı görünümüdür.

biyorevitalizasyon

Bu süreç doğal ve doğal olmasına rağmen kırışıklıkların görünümü kadınları asla memnun etmez. Ayrıca, her kadın kırışıklıklardan kurtulmak için radikal yöntemler denemeyi kabul etmeyecektir. Neyse ki, daha yumuşak yöntemler var, örneğin biorevitalization - hayata dönüş. Bu prosedürün özü, cildi kozmetik ürünlerden çok daha etkili olan hyaluronik asit enjeksiyonlarıyla beslemektir.

Radiesse - kalsiyum hidroksiapatit

Cilt gençleştirme için Radiesse

Kalsiyum hidroksiapatit Radiesse bazlı dolgu maddeleri artık çok popüler hale geldi. Etki mekanizması, cildin kendi kolajenini üretmesine dayanır. Bu malzeme yüzün hacimsel veya hacimsel düzeltilmesi için kullanılır ve iki aya kadar geçerliliği vardır. Böyle bir düzeltme, yaşla birlikte kaybolabilen yüzün hacmini düzeltir.

botulinum toksini

Hayatımızdaki mutlu ya da hüzünlü anlar, gözlerimizin ve ağzımızın kenarlarında iz bırakır. Yüzdeki kırışıklıklardan kurtulmak için yüz kaslarını felç eden ve kişinin altı aya kadar kırışıklık oluşturamayan botulinum toksin enjeksiyonları kullanılır. Etki çok hızlı gerçekleşir, bu nedenle prosedür giderek daha popüler hale gelmektedir.

kimyasal peeling

Kimyasal peeling, yüz cildinin gençleşmesine ve kalitesinin artmasına yardımcı olur. Kimyasal peeling maruziyetin derinliğine göre farklılık gösterebilir. Prosedür ne kadar agresif olursa, cildin iyileşmesi o kadar uzun sürer.

lazer tedavileri

Ablatif gençleştirme teknikleri en radikal olanıdır. Bu işlemde cildin üst tabakası lazer flaşı ile buharlaştırılır. Böylece cilt restore edilir, ancak yaşlılık lekeleri ve kırışıklıklar olmaz.