Fototermoliz gençleştirmenin modern bir yoludur

ablatif olmayan yüz gençleştirme

Cildinizin görünüşünü beğenmiyor musunuz? Belki de etkili gençleştirme yöntemlerini düşünmenin zamanı gelmiştir? Bu işlemlere hangi yaşta başlanması önerilir? Bu tür sorular 30 yıl sonra hemen hemen her kadında ortaya çıkar. Yaşlanma süreci daha erken yaşta başlar, ancak bu yaşta henüz bunu fark etmeyiz.

Neyse ki, modern tıp ve kozmetoloji durmuyor ve hastalarına çeşitli donanım ve enjeksiyon prosedürleri sunuyor, ancak bu makale lazer cilt gençleştirme yöntemine odaklanacak. Kozmetolojide çeşitli lazer teknikleri kullanılır, ancak hepsi iki türe ayrılabilir:

 • ablatif (cildin yüzey tabakasına zarar vererek);
 • ablatif olmayan (cildin yüzey tabakasına zarar vermeden).

Cilt nasıl hızlı bir şekilde gençleştirilir?

Yavaş yavaş ciltte kırışıklıklar belirir, matlaşır, gözenekler genişler. Lazer fototermoliz, gençliğin cilde hızla geri kazandırılmasına yardımcı olur. Bu etkili cerrahi olmayan cilt gençleştirme yöntemi, hücre yapısını yıkıcı değişiklikler olmadan uyarmaya ve düzeltmeye yardımcı olur. Fototermoliz için mikro ışınlara bölünmüş bir lazer ışını kullanılır. Böylece işlem sırasında maruziyetin derinliğini ve derecesini kontrol etmek ve epidermisin üst tabakasına zarar gelmesini önlemek mümkün hale gelir.

Yüzün lazer fototermolizi, mimik çizgilerinin giderilmesine, genişlemiş gözeneklerin azaltılmasına, yüz, boyun ve dekolte cildinin yenilenmesine yardımcı olur. Ayrıca cilt pigmentasyonunu etkili bir şekilde ortadan kaldırmaya, yara izlerini, çatlakları ve yara izlerini gidermeye yardımcı olur. Bu yöntemle en derin ve en eski iz ve çatlaklardan bile kurtulacaksınız. Cihazın etkisi, peeling veya cila etkisi ile karşılaştırılabilir, sadece çok daha etkilidir. Cildi işlerken, yüzeyinde mikro yanıklar kalır. Sonraki rehabilitasyon aşamasında derinin üst tabakası ölür ve doğal olarak dökülür. Hasarlı bölgelerde, yeni sağlıklı hücrelerin oluşumuna katkıda bulunan kollajen aktif olarak üretilmeye başlar. Sadece birkaç işlemden sonra cildin daha düzgün olduğu fark edilir ve kursu tamamladıktan sonra kozmetik problemlerin tamamen arka plana düştüğü anlaşılır.

Yüzün fototermoliz cihazı

Palomar Icon sisteminin bir parçası olan fraksiyonel ablatif olmayan lazer Lux1540, kozmetolojideki hastaların sadece temel değil, aynı zamanda oldukça karmaşık sorunlarını da etkili ve hızlı bir şekilde çözmeye yardımcı olur.

Lazer, aşağıdaki sorunları ortadan kaldırmak gerektiğinde kullanılır:

 • dermisin gençleşmesi;
 • kırışıklıkların giderilmesi;
 • yara ve yara izleri üzerindeki etkiler;
 • doğumdan sonra ciltte çatlaklar;
 • Üst ve alt göz kapaklarının yerçekimi pitozuna karşı savaşın.

Cihazın avantajları onu talep ediyor. Artan etkinliği uzun zamandır sayısız olumlu klinik sonuçla kanıtlanmıştır. Cihaz, kolajen sentezini ve cilt yenilenmesini uyararak cilt gençleştirmeye dayanmaktadır. Lazer, iyi bir pozlama derinliği sağlar - 2 mm'ye kadar. Cilt yapısını iyileştirmek için iyi bir parlaklık elde etmek için cilt yüzeyinden 2-3 geçiş yeterlidir.

Diğer lazerlerle karşılaştırıldığında, fraksiyonel model en iyi güvenliği ve acıdan kurtulmayı sağlar. Lazer, kanıtlanmış yumuşak darbe teknolojisini kullanır. Cihaz, prosedürü daha ekonomik hale getiren ek sarf malzemeleri gerektirmez.

prosedürün uygulanması

Fraksiyonel lazer fototermoliz, cilt önceden hazırlandıktan sonra gerçekleştirilir. İşlemden önce fazla sebum, toz ve kozmetiklerden arındırılmalıdır. Tedavi lazer ile yapıldığından darbe bölgeleri anestezi ile tedavi edilir. Birkaç dakika sonra anestezik krem çıkarılır ve cihazın kaymasını kolaylaştırmak için özel bir jel uygulanır. İşlemden önce özel bir işleme şeması hazırlanır. İşlemin ortalama süresi 30 dakikadan fazla değildir.

İşlem sırasında hasta herhangi bir ağrı hissetmez, sadece hafif bir karıncalanma veya yanma hissi olabilir. Genel olarak işlem herhangi bir rahatsızlığa neden olmaz ve hasta için oldukça rahattır. İşlem tamamlandıktan sonra cilde hiperemi ve şişliği azaltmak için krem sürülür. Fraksiyonel fototermoliz prosedürü 2-3 hafta sonra tekrarlanır. Her düzenli seans, bir güzellik uzmanı tarafından ayrı ayrı düzenlenir.

Cihazla temastan sonra cilt bakımı

Yüzün fraksiyonel lazer fototermolizi cilde nazikçe etki eder, böylece yeterince çabuk iyileşir. Komplikasyon geliştirme riski tamamen ortadan kalkar, ancak işlemden sonra bir süre aşağıdaki kurallara uymak gerekir:

 • Cilt aşırı hassas ise 1 ay boyunca direkt güneş ışığından kaçının. Yaz aylarında güneş koruyucu kullanılması tavsiye edilir;
 • Tedavi edilen bölgeye 2 hafta boyunca hafif olması ve gözenekleri tıkamayacak şekilde bir nemlendirici uygulayın.
 • En az 2 hafta boyunca ovma ve ovma kullanmayın.

Kızarıklık ve hafif şişlik vücudun normal bir reaksiyonudur ve hücre yenilenmesi gerçekleştikçe oldukça hızlı bir şekilde geçer. Tedavi süresi 2-6 haftada bir sıklıkta 4-8 seanstır. Bu tekniğin ek bir avantajı, biorevitalization, plazma tedavisi ve cilt gençleştirme ve kolajen sentezine yönelik diğer gençleştirme yöntemleri ile iyi bir şekilde kombine edilmesidir.

Fraksiyonel fototermoliz çeşitleri

Bugüne kadar boyun, yüz ve göz kapaklarının durumunu iyileştirmeye, çatlakları ve akne sonrası izleri ortadan kaldırmaya yardımcı olan ablatif olmayan bir gençleştirme yöntemi vardır. Ayrıca genel olarak genel görünümü iyileştirmek için kullanılır. Bu teknik, cilt pigmentasyonu ve pigmentasyonun yetersiz olduğu bölgelerin tedavisinde olumlu sonuç verir. Etki uzar, bu da cildin durumunun iyileştiği ve etkinin birkaç yıl sürdüğü anlamına gelir.

Ablatif teknik, bir CO2 lazer kullanımına dayanmaktadır. Jetinin etkisi ile belirli bir derinlikte epidermiste hasar meydana gelir. Kollajen daha sonra tedavi edilen cilt bölgesinde üç ay içinde oluşur. Böyle bir lazer, yeterince belirgin kusurları ortadan kaldırabilir. Ana lazere ek olarak, etkinin çok derin ve daha hızlı olmadığı için ışın dalga boyu biraz daha kısa olan bir erbium lazer kullanılabilir.

Ablatif olmayan yöntemle karşılaştırıldığında, hastalar bu prosedürden sonra ağrı yaşarlar, ancak prosedür, standart lazer ablasyonuna kıyasla etkinliği ve güvenliği artırmıştır.

Prosedürün kontrendikasyonları

Belirgin olumlu etkiye rağmen, tüm yüz cilt gençleştirme yöntemlerinin kontrendikasyonları vardır. Bu durumda şunları vurgulamalısınız:

 • sedef hastalığı ve dermatit gibi cilt hastalıkları;
 • Hamilelik ve emzirme dönemi;
 • Epilepsi;
 • onkoloji;
 • inflamatuar ve bulaşıcı süreçler;
 • kimyasallarla son yüz temizliği;
 • Anesteziklere alerji.

Yüzün fototermolizine herhangi bir cilt tipinde izin verilir, çünkü eylem cilde nüfuz eden kızılötesi ışınlar tarafından gerçekleştirilir. İyileşme yeterince hızlı gerçekleştiği için etki farklı alanlara yönlendirilebilir.

fototermoliz CO2

CO2'nin fraksiyonel fototermolizi, cildi etkilemek için özel bir cihazdır. Prosedür, bir karbondioksit lazerinin dakik bir derinlik etkisinin kullanılmasını içerir ve cilt üzerinde çok sayıda mikrotermal hasar bırakır. Derinin derin katmanlarında sadece termal hasar oluşmaz, aynı zamanda komşu cilt bölgeleri de ısınır ve zarar görmez.

CO2 lazerin fraksiyonel fototermolizi, yan etkilerin gelişimini ortadan kaldırır. Doku maruz kalma seviyesi, kapsama alanı ve mikrotermal bölgeler arasındaki boşluk değiştirilerek ayarlanabilir. Bu cihazı özel yapan da budur.

Fraksiyonel fototermoliz, 3 işlemden sonra gözle görülür bir sonuç verir. İşlemden sonra iyileşme oldukça hızlıdır. İşlemden sonra aşağıdaki değişiklikler meydana gelir:

 • cilt etkileyici bir şekilde sıkılır;
 • cilt iyileşir;
 • cilt yapısı düzlenir;
 • Göz kapakları kaldırılır.

Fraksiyonel fototermoliz, cildin durumunu değerlendiren, endikasyonları ve kontrendikasyonları ve ayrıca hastanın isteklerini dikkate alan deneyimli bir güzellik uzmanı tarafından gerçekleştirilir. Etkili gençleştirme yöntemleri, her hastanın gri donuk ten renginin ne olduğunu, daha önce rahatsız eden genişlemiş gözeneklerin yanı sıra sivilce sonrası yara izlerini ve çatlak izlerini unutmasına yardımcı olur.

Sığ kırışıklıkları tedavi ederken maksimum etki elde edilir. Herhangi bir işlemden sonra, kırışıklıkları yumuşatmak için gerekli olan kolajen ve elastin üretimi ve toparlanması zaman alır. Nihai sonuç birkaç ay sonra gözlemlenebilir.