Yüz cildi gençleştirmenin modern yöntemleri

Cilt gençleştirme makinesi

Yaşla birlikte cilt elastikiyetini kaybeder ve kırışıklıklar oluşur. Birçok kadın bu yaşlanma sürecini çok acı verici bulur ve doğal olarak yavaşlatmak ve ileri bir tarihe ertelemek ister. Modern kozmetoloji ve estetik cerrahi, gençleşme için birçok olanak sunmaktadır. Bazı yöntemler, istenen etkiyi çok kısa sürede elde etmenizi sağlar.

Modern yüz cildi gençleştirme yöntemleri salonda çok sayıda sunulduğundan, bugün bazılarından bahsedeceğim:

kök hücreler

Salonda kök hücre kullanılarak yüz cilt gençleştirme yeni ve gelecek vadeden bir yöntemdir. Kök hücreler tüm vücut üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Bir kişi sadece kırışıklıkları ortadan kaldırmak ve yüz ve boyun derisini sıkılaştırmakla kalmaz, aynı zamanda genel refahı iyileştirir ve metabolizma geri yüklenir. Ancak bu şekilde her şey o kadar bulutsuz değil.

Hücre tıbbı ancak son zamanlarda gelişmiştir ve kök hücrelerin tanıtılmasının sonuçları henüz yeterince anlaşılmamıştır. Bazı araştırmalar, insan vücuduna girmeleri halinde kanserli tümörlerin gelişmesine neden olabileceklerini göstermektedir.

fotoğraf gençleştirme

Yöntem, bir ışık akışı yardımıyla epidermisi gençleştirmeyi amaçlar. Prosedür birkaç seansta gerçekleştirilir ve kalıcı bir olumlu etkiye sahiptir.

İlk uygulamadan sonra bile ince kırışıklıklar tamamen düzelir ve derin kırışıklıklar azalır. Yaşlılık lekeleri kaybolur, ton, elastikiyet artar, cilt iyileşir. Bu yöntem zararsız ve acısız olduğu için oldukça popülerdir. Her seans ortalama 15-20 dakika sürer.

Foto gençleştirmenin dezavantajı, gençleştirmenin tüm vücudu değil sadece cildi etkilemesidir. Ayrıca, yöntem esmer insanlar ve hamile kadınlar için kontrendikedir. Kan ve deri hastalıklarında, onkolojik hastalıklarda kullanılamaz. Genellikle diğer gençleştirme yöntemleriyle birlikte kullanılır.

fraksiyonel lazer

Fraksiyonel lazer cilt problemleri için en iyi tedavi yöntemidir. Çok sayıda mikro deliğe sahip özel bir nozul yardımıyla parçacıkları çıkarılır ve bitişik alanların hücrelerinden gelen hasarlar geri yüklenir. İyileşme sırasında dokunun sıkılaşması ve cilt tonunun artması nedeniyle lifting etkisi sağlanır. Efektin fark edilebilir olması için 3-5 standart prosedürden geçmeniz gerekir.

biyorevitalizasyon

Biorevitalization, kozmetikte yaygın olarak kullanılmaktadır. Hyaluronik asit şırınga veya lazer ile deri altına enjekte edilir. Bundan sonra, gözlerin yakınında küçük tüberküller belirir. 1-2 gün içinde kaybolurlar. Yüzün ovali belirginleşir, rengi düzelir ve cilt gerginleşir.

mezoterapi

Bu yöntem, biyolojik olarak aktif maddelerin mikroenjeksiyonlar kullanılarak deri altına verilmesine dayanmaktadır. İşlemden sonra epidermisin rejeneratif fonksiyonları geri yüklenir. Mezoterapi yardımı ile sadece kırışıklıklardan kurtulmak ve yüzün oval şeklini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda akne ve selüliti de tedavi edebilirsiniz. Ancak mezoterapiye karar vermeden önce alerjik reaksiyonların oluşabileceğini düşünmekte fayda var. Ayrıca kritik günlerde bu yöntem kullanılamaz.

Derin peeling

Derin peeling yardımı ile cilt yüzeyinden bir ölü hücre tabakası çıkarılır ve bu da hücre yenilenme süreçlerini hızlandırır. Bu yöntem sivilceleri, ince çizgileri ve küçük cilt kusurlarını etkili bir şekilde ortadan kaldırır. Ancak, bu yöntemin travmatik doğası dikkate alınmalıdır. Derin peeling sadece özel kozmetik odalarında yüksek nitelikli uzmanlar tarafından yapılmalıdır. İşlem oldukça ağrılıdır, bu nedenle lokal anestezi altında yapılır.

Estetik cerrahi

Bu radikal ve oldukça etkili bir gençleştirme yöntemidir. Hemen hemen tüm popüler sanatçılar ve halk figürleri buna başvurur. Operasyon genel anestezi altında yapılır. Operasyon sırasında cilt sıkılaştırılır, bu sayede oluşan kıvrımlar ve kırışıklıklar giderilir. Plastik cerrahinin etkisi hemen hissedilir ve 5-7 yıl sürer. Yöntem kardinaldir, kontrendikasyonları ve komplikasyon olasılığı vardır.

kimyasal peeling

Bu işlemle epidermisin üst tabakaları çeşitli asitlerle (fenol, trikloroasetik asit ve diğer ajanlar) uzaklaştırılır. Asitler cilde ince bir tabaka halinde uygulanır. Etkileri altında, üst tabaka kaldırılır ve eski hücreler çıkarılır. Sonuç olarak kırışıklıklar, akne ve sivilceler yok olur. Cilt hücreleri aktive olur, yenilenme süreçleri geri yüklenir.

Biyojeller ve altın iplikler

Bu ürünler aynı zamanda yüz ve boyun cilt gençleştirme tekniklerinde de kullanılmaktadır. Deri altı tabakasına, cildi pürüzsüzleştirmeye, kırışıklıkları sıkılaştırmaya ve pürüzsüzleştirmeye ve cilt proteinlerinin oluşumunu aktive etmeye yardımcı olan özel biyostimülanlar eklenir. Altın ipler yardımıyla cildin sarkmasını önleyen bir çerçeve oluşturulur. Bunlar gençleşmenin modern ve etkili yollarıdır.

yaşlanma karşıtı maskeler

Yüz ve boyun gençleştirmenin en kolay ve en popüler yöntemidir. Maskelerin içerdiği doğal maddeler sayesinde kırışıklıklar düzelir, cilt daha elastik hale gelir, rengi düzelir. Bu tür ürünlerin evde hazırlanması ve haftada 2-3 kez kullanılması kolaydır.

ELOS Gençleştirme

Bu yöntem son yıllarda giderek daha popüler hale geldi. Işık enerjisi ve radyo akımının bir kombinasyonuna dayanır. Gençleştirme teknolojisi yaşlılık lekelerini, küçük cilt kusurlarını, sivilceleri, sivilceleri yok eder ve kırışıklıkları yok eder. Ancak işlem oldukça ağrılıdır ve cildin kızarmasına neden olur.

radyo dalgalarını yükseltmek

Daha önceki prosedürlerin aksine, radyo dalgası kaldırma yöntemi tamamen ağrısızdır. Epidermisin dokularını yüksek frekanslı akımla ısıtmaya dayanır. Bu, metabolizmanın ve kan dolaşımının aktivasyonunun yanı sıra cilt sıkılaştırmadan sorumlu bileşenlerin üretim sürecinde bir artışa yol açar. İşlem sonrası kırışıklıklar azalır ve cilt daha elastik hale gelir. Seans süresi 25-30 dakikadır. Maruz kalmanın etkileri iki yıla kadar sürebilir.

Anında kaldırma

Anında kaldırma, LPG adı verilen bir teknikle sağlanır. Bu, kırışıklıkların derinliğini azaltan ve yüzdeki şişliği gideren mekanik bir masajdır. Etkisi çok hoş ve etkisi tek kelimeyle harika. 20-30 dakikalık masajın ardından yüz kasları gevşer ve cilt tonu eşitlenir.

mikro akım tedavisi

Başka bir yöntem, yüz kaslarıyla çalışmayı amaçlayan mikro akım tedavisidir. Azalmaları ve artan kan akışları, sinir uçlarını etkileyen alternatif akımlardan kaynaklanmaktadır. Mikro akım tedavisi sırasında, bir kadın elektrotlarla temasın olduğu yerlerde hafif bir karıncalanma hissedebilir. Bundan sonra, yüzün "çerçevesinin" nasıl güçlendirildiğini, kaşların kaldırıldığını ve elmacık kemiklerinin nasıl yükseldiğini fark edeceksiniz. Sonuç olarak ortaya çıkan etki iki aya kadar sürebilir.

plastikleştirici masaj

Cildin plastikleştirici masajını mükemmel şekilde sıkılaştırır. Bu teknik en muhafazakar olanlardan biridir ve dermisi 15 dakika boyunca kuvvetli bir şekilde ovalamaktan oluşur. Masaj, küçük ifade çizgilerini ortadan kaldırır ve kaslar üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Bunların hepsi cildi daha genç ve çekici hale getirmenin yolları değildir. Daha modern gençleştirme yöntemleri var. Bunlardan herhangi birine karar vermeden önce yaşlanma belirtilerini nasıl önleyeceğinizi öğrenmelisiniz. Bunu yapmak için cildinize özen gösterin, zamanında iyice temizleyin, kaliteli kremler ve kozmetikler kullanın ve yüz ifadelerinize dikkat edin. O zaman yakın gelecekte gençleştirme prosedürlerine ihtiyacınız olmayabilir.